Архив категории »Üritused «

Lodjaretk

lodja

Tere, armas inimene!
Kutsun sind ebatavalisele lodjaretkele Piirisaarele Peipsi järvel 24. oktoobril 2015 kell 10.00. – 20.00
et olla koos hilissügisese iluga ja stiihiate mänguga imeilusal Peipsi järvel meie esiisade – esiemade kombel, tänada ja austada Peipsi Järveemadat, tasakaalustada Peipsi järve ja seda ümbritseva maa energeetikat, luua taasühenduse Suure Armastuse Ruumi Väe ja Ilu Kohalolu ja meie väikese Eestimaa ääremaa vahel, mis ei ole siis enam “väljalõigatud maa”.

Varem või hiljem teadvustab endale iga inimene, et Maa kui planeet on elav organism, oma tunnetega ja oma mitmedimensionaalse teadvusega. Vaimse kasvamise teel tekib inimesel vajadus Maa teadvusega suhelda ning koos töötada. Ärganud rakumälu sõna otseses mõttes lausa tõukab Inimest tagant partnerlussuheteks ja koostööks planeediga, lakkamatult korrates, et Inimene on kosmiline olend.
Me kõik oleme kunagi valinud enda jaoks siinviibimise just nüüd, muutuste ajastul. Me oleme ise valinud selleks just selle maa, kus me elame, meie kodumaa. Mingil kõrgemal tasandil oleme me kõik sõlminud kokkuleppe koostööks Maaga just oma kodumaa/kodu maa kaudu. Partnerlus Maaga on teravaks vajaduseks vaimse arengu ja kasvu teel, seda nii Inimestele kui Maale. See koostöö ulatub üle Päikesesüsteemi piiride, kaugele väljapoole Päikesesüsteemi.
On fakt, et inimene saab olla terve ja õnnelik vaid tervel ja õnnelikul planeedil. Ja planeet algab sellest maalapist, mis on meie jalge all, meie kodu maast, kodu õuest.
Iidsetel aegadel tegid Inimesed Maaga koostööd selleks, et Maa peal ellu jääda. Nad tundsid ja austasid Emakest Maad ja Isakesest Taevast, Nende energiaid. Nad austasid ilmakaarte energiaid: Põhja, Lõuna, Lääne ja Ida energiaid. Nad tegid koostööd Stiihiate energiatega, austades Õhu, Vee, Tule ja Maa energiaid.
Meie esivanemad pidasid Maale pühendatud pidustusi; kevadise ja sügisese pööripäeva puhul olid pidustused väiksemad, suvise ja talvise pööripäeva puhul suuremad. Nad viisid läbi erinevaid tseremooniaid ja riitusi. Inimene teadvustas ennast Looja Suure Plaani osana ja tegi aktiivset koostööd Loodusega, Kõige Looduga.
Päranduseks iidsetelt inimestelt (kelleks võisime olla ka meie ise, meie endi hinged) on Maa peale jäänud nn „ankrupunktid“, aktiveeritud väekohad, kus iidseid rituaale ja tseremooniaid peeti. Paljud neist kohtadest on tänagi ikka veel aktiivsed.
Kuid planeedi energiad muutuvad, jaotuvad ümber. Ka paljud väekohtade energiad on oma kohalt nihkunud, eemale liikunud. Planeedile Maa on tulnud ja tulevad praegugi uued energiad, mis toovad kaasa uusi, enneolematuid võimalusi.
Muutuste toimel on vanade väekohtade energiad kas hajunud, hajutatud või laiali pillutud. Uued aga pole kuhugi kinnitatud. Mõned vanad väekohad on tühjaks jooksnud, ennast ammendanud. Mõnes endises suures väekohas on energiad tasakaalustamata, nii uued kui vanad, taasärkanud ja alles jäänud. Seal tekkivad rebendid. Nii suured kui väikesed.
Seega vajavad planeedi energiad tasakaalustamist: uued, juba saabunud ja ka edaspidi saabuvad energiad on vaja Maa keskmesse „ankurdada“, vanade väekohtade allesjäänud energiad on vaja kokku korjata ning uutes kohtades taas aktiveerida.
Kolm aastat kestnud „Ühismeditatsioonid Balti mere maade energeetika tasakaalustamiseks ja Uue Teadvuse Kristallvõre“ loomiseks liitsid meid Maa Uue Teadvuse Kristallvõrega, Luxori Päikese Sillaga ja taasühendasid Armastuse Suure Ruumiga. Meie maale, meie kodu maale saabus rahu, soov sõbralikult koos elada, soov looduse poole taas näoga pöörduda, soov üksteisele taas naeratada ja soojalt silma vaadata.

Nüüd kutsub Emake-Maa taas meid teele. Seekord Piirisaarele. See jätkab Päikese Silda Kolka – Ruhnu – Ainaži – Piirisaare.
Emakene Maa palub tihendada Uue Teadvuse Võre võrgustikku ka teisel pool meie Eestimaad, Peipsi järve joont mööda, tugevdades meie maa etnose naisenergia kandjat. (Kui Balti mere sisemine Olemus kannab endas meie etnose meesprintsiipi, siis Peipsi järve Olemus kannabd endas meie sooja, pehmet naisprintriipi ). Peipsi Järveemand on aastatuhandeid olnud meie ja meie esivanemate kaitsja ja toitja. Nüüd on meie aeg Teda aidata ja toetada. Ta palub seda teha mitmes üsna mitmes kohas pikki Peipsi ranna äärt, me alustame Piirisaarest.
Ja veel, Emakene – Maa palub, et see oleks tehtud peo vormis. See peab olema „Prazdnik“ ;D
Ehk meil tuleb teha seekordne tseremoonia taas tänusõnade ja lauluga, tantsu, vette pühitsemise ja rikkaliku söömaajaga, soovides kõigile head.

Me läheme Piirisaarele vette mööda nagu vanasti, lodjaga, nii, nagu meie esivanemadki kaubareisidel või kalal käisid. Me kuulame Maad, laseme Vettel ja Õhul meid kanda, kanname südames Tuld, kuulame päevast Päikest ja õhtust Kuud ning Tähti, lauldes kehas, meeles ja Südames koos helget Taeva ja Maa Ühissümfooniat. Ja lisame sinna oma südamesoojuse ja parimad palved.

Armas inimene!
Sa saad meid toetada ja meiega nii mõttes kui palves päev läbi koos olla just seal, kus sa parajasti oled. Kõik sinu saadetud soovid ja palved saavad salvestatud kristallidesse, et nad siis pidulikult üle anda nii meie maale kui meie vettele.

Neile, kes soovivad meiega kaasa tulla:
Väljasõit toimub 24. oktoobril 2015. Sõit kestab kella 10-st hommikul kella 20-ni õhtul. Võtke kaasa nii soojad riided kui soovi päevotsa järvel olla.
Kuna Emajõe veetase on madal, Lodja „Jõmmi“ ootab meid Emajõel Suursoo Looduskeskuses. Väljasõit toimub täpselt kell 10.00, neli tundi oleme järvel, Piirisaarele jõuame umbes kell 14.00 või natuke hiljem. Ja siis veel neli tundi tagasisõitu, Suursoo Looduskeskuses oleme tagasi orienteeruvalt kell 20.00

Meil on taas kaasas kaks laetud kristalli ühenduse loomiseks Päikese Sillaga. Üks läheb vette, üks Maa põue. Võtke kaasa oma parimad palved ja väike pudel veega tseremoonia jaoks ning mõned kivikesed, kristallid, kellad, kausid, lõhnaküünlad jms tseremoniaalse ringi moodustamiseks ja tseremoonia läbiviimiseks. Kindlasti võtke kaasa üks laul, mida soovite teistega koos laulda/jagada.

Kuna päev on pikk ja inimese kõhukene õhuke, on ettenähtud reisijate jaoks kaks söögikorda: hommikul kell 10.00 pannkookidega lodjal ja Piirisaarelt lahkudes ka lodjalõunasöök Kel kõhukene ikka veel on hele, võtku kaasa natukene sööki sõiduajal nosimiseks või tee/kohvi juurde pakkumiseks.

Olge mõistlikud, suured kivid ja kottid soojalt palume koju mattile jätta.
Rahaline panus (lodja rent üheks päevaks + söök) tuleb 35 eurot inimese kohta, maksimaalne kohtade arv on 30. Eelregistreerimine vajalik.

Ilusat pühapäevast retke sügise südamesse!

Armastusega Svetlana

Kontakt: Svetlana Nikolajeva +372 55566221

Категория: Üritused  Lodjaretk kommenteerimine on välja lülitatud